Sérum na tvár: vlastnosti a aplikácia

Srvátka je produkt s vysokou koncentráciou živín. Na rozdiel od extraktov a extraktov ich môže byť niekoľko v rôznych pomeroch. To znamená, že srvátka je často výživný, omladzujúci alebo liečivý kokteil.

Odlišuje sa aj od krémov, ktoré sú emulziou – suspenziou tukových častíc vo vode alebo naopak mikrokvapkami v tuku.

Sérum má zvyčajne jednotnú konzistenciu. Hoci jeho základ môže byť aj vodný alebo olejový, podľa toho, aké prostredie je pre účinné látky v ňom obsiahnuté optimálne.

Pôsobenie na pokožku

Vďaka ľahkému a výživnému zloženiu pôsobí sérum na pleť veľmi intenzívne a je schopné:

  • rýchlo zlepšiť jeho vzhľad;
  • spomaliť deštruktívne procesy súvisiace s vekom;
  • neutralizovať skoré príznaky starnutia;
  • odstrániť starecké škvrny;
  • omladiť a osviežiť tvár;
  • obnoviť pevnosť a pružnosť pokožky;
  • pôsobiť proti rosacei;
  • hlboko zvlhčiť epidermis;
  • odstránenie škvŕn a škvŕn po akné.

Existujú aj špeciálne terapeutické séra na problémovú pleť s protizápalovými, antibakteriálnymi a sebostatickými účinkami. Je lepšie ich nepoužívať bez lekárskeho predpisu, pretože pri nesprávnom použití môžete problém len zhoršiť.

Pravidlá aplikácie

Aby ste dosiahli maximálny účinok tohto doslova a do písmena hodnotného kozmetického produktu, musíte vedieť, ako správne používať sérum na tvár:

  • Nanášajte len na suchú a čistú pleť po dôkladnom umytí a zotretí tonikom (bez alkoholu! ).
  • Hydratačné sérum je vhodné používať ráno, potom dodá sviežosť na celý deň. No za zlých poveternostných podmienok a mrazu s ním môžete ísť von najskôr o pol hodiny neskôr.
  • Produkty na problémovú pleť sa najlepšie používajú na noc. Potom budú úspešne pracovať niekoľko hodín a dávajú maximálne výsledky.
  • Séra úzko cieleného účinku sa používajú iba zonálne: protizápalové - na akné; z vrások - na záhyboch pokožky; bielenie - na miestach s výraznou pigmentáciou.
  • Séra proti starnutiu a liftingové séra sa najlepšie aplikujú aj na krk a dekolt. A utiahnutie oválu tváre - na krku a pod spodnou čeľusťou.
  • Vďaka ľahkej konzistencii sa sérum rýchlo vstrebáva a dokáže preniknúť pomerne hlboko. Preto si nemusíte masírovať tvár a poháňať ju prstami.
  • Dôležité je nepreháňať to. Zvyčajne majú fľaše dávkovač. A na ošetrenie celej tváre stačia 2-3 kvapky prípravku.
  • Po úplnom vstrebaní produktu naň môžete naniesť krém. Zároveň treba brať do úvahy, že podkladová báza často nesedí na liftingových a anti-agingových sérach. V tomto prípade sa budete musieť obmedziť na minerálny prášok.

Vo väčšine prípadov nie je potrebné sérum oplachovať, pokiaľ to nevyžaduje návod, ktorý si treba vždy prečítať pred kúpou produktu.

Tajomstvo výberu

Len na prvý pohľad sa zdá, že výber séra na tvár je jednoduchý. V skutočnosti je potrebné zvážiť veľa dôležitých faktorov:

  1. Vek. Do 25 rokov je vo všeobecnosti lepšie používať koncentrované prípravky výlučne na liečebné účely. Sérum proti starnutiu sa odporúča používať po 35. A s efektom superliftingu a ešte neskôr - v 45+. Faktom je, že pri dostatku živín ich naša pokožka prestane produkovať. Nedovoľte, aby sa uvoľnila príliš skoro.
  2. Typ pleti. To je veľmi dôležité, keďže sérum naň pôsobí intenzívne. Preto pri aplikácii nevhodného prípravku, napríklad na suchú pokožku, môže dôjsť k jej silnému podráždeniu, olupovaniu a dokonca aj rýchlej tvorbe vrások.
  3. Problémy. Pre problematickú pleť nie sú vhodné niektoré séra. Existujú však na to špeciálne navrhnuté produkty. Mnoho liekov má tiež úzke zameranie na riešenie určitých problémov. Toto je zvyčajne uvedené na obale.
  4. aktívne zložky. Keďže je ich tam veľké množstvo, ľudia so sklonom k alergickým reakciám by si mali dôkladne preštudovať zloženie každého nového produktu a pred použitím si určite urobiť test.
  5. Podmienky skladovania. Niektoré profesionálne prípravky sa predávajú v jednorazových fľašiach, ktoré po otvorení rýchlo strácajú svoje užitočné vlastnosti. Áno, a domáce séra majú veľmi krátku trvanlivosť - od niekoľkých hodín až po niekoľko dní.

Ak porovnáme produkty zakúpené alebo pripravené doma, potom z hľadiska sily nárazu tieto výrazne strácajú. Preto tí, ktorí chcú získať rýchly a významný výsledok, by nemali šetriť.

Najlepšie séra

Najlepšie séra sú tie, ktoré sú ideálne pre vás. Ako špecialista, samozrejme, preferujem profesionálne prípravky. Využívajú všetky výdobytky modernej chémie a kozmetológie a dokážu skutočne predĺžiť mladosť, najmä ak sa používajú na injekcie alebo mezoscooter. Ale dobre fungujú aj produkty z masového trhu a pripravené doma.

Profesionálny

Vrcholom profesionálnych sér je prísne vyvážené zloženie a prítomnosť patentovaných receptúr a nanočastíc v produktoch. Niektoré z nich sú schopné opraviť poškodené membrány a regulovať vnútrobunkové procesy.

Kozmetička má navyše nástroje, ktoré umožňujú prospešným látkam preniknúť ešte hlbšie. A pomocou injekcií, mezoterapie alebo hardvérových procedúr sa sérum dostáva priamo na miesta, kde to pokožka najviac potrebuje. Niet divu, že výsledky sú pôsobivé.

Masový trh

Na pultoch masových trhov každým dňom rastie množstvo sér. Na jednej strane poteší. Na druhej strane vám to umožňuje pochybovať o kvalite produktu. Najmä s nízkou cenou. Kvalitný biologicky aktívny koncentrát nemôže byť lacný, už len kvôli vysokým nákladom na jeho výrobu.

Na vyhladenie mimických vrások je najlepšie použiť nie séra, ale výplne. Ide o ešte koncentrovanejšie prípravky určené na doplnenie strateného objemu mäkkých tkanív.

Domáce

Ak chcete, môžete si pripraviť domáce sérum proti starnutiu tváre. Účinok z nich bude slabší ako z obchodu. Ale na druhej strane, pri úplnej absencii chémie bude pokožka môcť byť kŕmená užitočnými látkami.

mastný

sérum na omladenie

Pre suché a citlivé, ako aj zrelé a pokryté viacerými jemnými vráskami je ideálne sérum na olejovej báze. Sú na to vhodné akékoľvek prírodné oleje.

Čím je koža tenšia, tým by mali byť svetlejšie.

Najlepší je arganový olej. Je univerzálny, nezanecháva mastné stopy a má úžasný účinok proti starnutiu, no je drahý.

Dobré sú aj olivové, broskyňové, marhuľové či hroznové semienka, pšeničné klíčky, jojoba atď.

Tu je niekoľko receptov na varenie:

  1. Na sucho. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu avokádového a entoterového oleja, pridajte esenciálne: 6 kvapiek pelargónie, 3 - harmanček a 2 - levanduľa. Zloženie má upokojujúci, protizápalový a zjemňujúci účinok.
  2. Pre zrelosť a vyblednutie. Základ: dve polievkové lyžice marhuľového alebo hroznového oleja, jedna - šípky. Pridáme dve čajové lyžičky mrkvy alebo 5 kapsúl vitamínu AEVit, 5-6 kvapiek gerániového oleja, 3 - rozmarín, 2-3 - neroli. Nástroj dokonale tonizuje pokožku, vyhladzuje vrásky, zlepšuje pleť, zvyšuje turgor pokožky.
  3. Pre normálne. Polievková lyžica jojobového alebo kokosového oleja, tri čajové lyžičky olejového roztoku tokoferolu, jedna polievková lyžica rakytníkového oleja. Teraz pridajte základné: 5 kvapiek škorice, 2-3 - ylang-ylang, 3 - sladký pomaranč. Sérum mierne rozjasňuje pleť, zvyšuje jej ochranné vlastnosti, pomáha proti rosacei, spomaľuje proces starnutia.

Takéto séra neležia pod make-up, takže je lepšie ich používať cez víkendy alebo v noci. Skladujte na tmavom mieste v dobre uzavretej sklenenej nádobe pri izbovej teplote.

Kefír

Z domova je najobľúbenejšie kefírové sérum na tvár. To nie je prekvapujúce - je najjednoduchšie získať a má mnoho prospešných vlastností vďaka vysokému obsahu draslíka, vápnika, cholínu a ďalších životne dôležitých látok:

  • napína ovál tváre;
  • zlepšuje farbu pleti;
  • bieli plytkú pigmentáciu;
  • pomáha odstraňovať toxíny;
  • odstraňuje mastný lesk;
  • zmierňuje zápal a opuch;
  • znižuje vaky pod očami;
  • odstraňuje čierne bodky a čierne bodky;
  • obnovuje hydrolipidickú rovnováhu.

Je však dôležité si uvedomiť, že pri zahriatí nad 50 ° C sa prospešné vlastnosti kefírovej srvátky rýchlo stratia.

Je to jednoduché na prípravu. A je lepšie robiť to z plnotučného domáceho mlieka. Musí sa nechať pri izbovej teplote až do úplného vykysnutia. Kúsok ražného chleba hodený do pohára pomôže urýchliť proces. Keď sa mlieko oddelí, srvátku sceďte a preceďte cez niekoľko vrstiev gázy. Niektorí ľudia ohrievajú kyslé mlieko na miernom ohni, ale je tak ľahké sa pokaziť a prehriať.

Toto sérum môžete použiť po umytí alebo večer pred nanesením nočného krému.

Ak z neho urobíte ľad a utriete si ním tvár denne, pokožka bude svieža a ružová a ovál tváre bude jasnejší. Taktiež sérum umožňuje odstrániť akné a drobné vyrážky, keďže obsahuje kyselinu mliečnu.

Krém alebo sérum

Často sa ma pýtajú, čo je lepšie: krém alebo sérum. Pre mňa je to ako vyberať si medzi žemľou a džemom. Prirodzene, žemľa s džemom je oveľa chutnejšia a výživnejšia ako tieto produkty samotné.

Sérum má intenzívny cielený účinok na pokožku. O zvyšok sa postará krém:

  • predlžuje účinok;
  • normalizuje hydrolipidickú rovnováhu;
  • obsahuje slnečné filtre;
  • pomáha udržiavať vlhkosť v pokožke;
  • pomáha vyhladzovať vrásky.

V skutočnosti je to krém, ktorý poskytuje komplexnú, vyváženú každodennú starostlivosť o pleť. Preto ich kozmetológovia odporúčajú používať spoločne.

Okrem toho by hotové výrobky mali byť prinajmenšom od rovnakého výrobcu a pokiaľ možno z rovnakej série, aby sa navzájom dopĺňali a posilňovali a neboli v konflikte.

Zhrnutie

Kozmetické sérum na tvár a pokožku okolo očí je naozaj veľmi potrebný a užitočný produkt. Môže spôsobiť škodu iba v jednom prípade - ak je nesprávne zvolený. A pozitívne výsledky možno vidieť už po niekoľkých dňoch pravidelného používania.

Pri kúpe hotových produktov by ste sa mali zamerať nie na hodnotenie, ale na zloženie a zameranie. Otázka, čo funguje lepšie - sérum alebo krém na tvár - je nezmyselná. Musia sa používať spolu, pretože majú rôzne účinky na pokožku.

Kvalitné sérum nielen vizuálne zlepšuje stav epidermis, ale podporuje aj tvorbu kolagénu a elastínu, omladzuje tkanivá zvnútra.